Powstanie mapa zaszczepionych

8 czerwca 2021 19:29:53

  Powstanie mapa, na której będzie można sprawdzić, ile osób zaszczepiło się w poszczególnych gminach. Zorganizowany zostanie konkurs na najbardziej odporną gminę w Polsce.

  

Powstanie mapa zaszczepionych

  Odpowiednie służby będą na wiele sposobów docierać do seniorów, aby informować ich o możliwości zaszczepienia się, natomiast osoby powyżej 70 roku życia będą mogły zaszczepić się we własnych domach. Jeśli tylko wyrażą wolę, służby medyczne przyjadą do nich.

  To część planów polskiego rządu na najbliższe miesiące. Cel jest jasny – zwiększenie liczby Polek i Polaków (szczególnie seniorów), którzy zaszczepią się przeciwko COVID-19.

   

  O tym, co nas czeka w najbliższej przyszłości dziś rano wojewoda małopolski Łukasz Kmita rozmawiał z przedstawicielami samorządów z terenu całego naszego województwa. W wideokonferencji, której tematem była promocja szczepień przeciwko COVID-19, uczestniczył m.in. starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.

   

  Dziś (8.06) w całym kraju badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 400 osób. Zmarło 95 chorych z COVID-19. Za ozdrowieńców uznano 652 osoby. Jeśli chodzi o powiat wadowicki dane z dzisiaj napawają optymizmem. Na 158 wykonanych testów nie odnotowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Żaden mieszkanie naszego powiatu nie zmarł też z powodu COVID-19.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane